חומצה היאלורונית

חומצה היאלורונית או היאלורונן (Hyaluronic Acid) היא חומר המצוי בשפע ברקמות חיבור בעורנו.

תפקידה העיקרי של החומצה ההיאלורונית הוא לשמור על נפח העור ועל לחותו. בתחילת שנות ה-90 החלו ליישם את השימוש שלה במגזר הרפואי לטיפול בבעיות מפרקים, ניתוחי עיניים, טיפול בפצעים ועוד…

בסוף שנות ה 90 החלו לעשות שימוש בחומצה היאלורונית גם בתחום האסתטיקה הרפואית, כטיפול בקמטים.

עם השנים ותהליך ההזדקנות, החומצה ההיאלורונית הולכת ומתמעטת בגוף. בעקבות כך העור חווה ירידה באלסטיות ואובדן הדרגתי של השומן התת עורי. כתוצאה מכך, הלחיים מתרוקנות ומאבדות את הנפח שלהן, הסנטר נסוג וקו הלסת מאבד את המבנה המובהק שלו.

הזרקת חומצה היאלורונית מעניקה לעור את זריקת המרץ שחסרה לו, ממלאת את הקמטים, מעצבת מחדש את עצמות הלחיים ואת אזור קו הלסת ומדגישה אותו. התוצאה של ההזרקה נשמרת לפרקי זמן המשתנים בין מטופלים, ונעים בין שנה לשלוש שנים.

מה זה בעצם חומצה היאלורונית?

מבין כל טיפולי היופי הזרקות חומרי מילוי כמו חומצה היאלורונית הן היעילות ביותר ומשיגות הצערה דרמטית של הפנים.החומצה היאלורונית היא חומר טבעי הנמצא בגוף. מדובר במולקולת ענק שיכולה לספוח אליה כמות אדירה של מים. החומר הוא דמוי ג'ל סמיך, שמיוצר באופן טבעי בכל רקמות העור וגורם לאלסטיות של הרקמה, בדיוק כמו שקפיץ תורם למזרון. תפקיד החומצה הוא לתת לחות ונפח ולשמור על האלסטיות והגמישות של העור.

לאן נעלמת החומצה היאלורונית?

עם השנים החומצה היאלורונית הולכת ומתמעטת בגוף. בעקבות זאת, יש ירידה באלסטיות של העור ואובדן הדרגתי של השומן התת עורי. כתוצאה מכך, הלחיים מתרוקנות ומאבדות את הנפח שלהן, הסנטר נסוג וקו הלסת מאבד את המבנה המובהק שלו.

איך מתבצע הטיפול בחומצה היאלורונית?

ניתן להשיג בחזרה את המראה הצעיר "האבוד" באמצעות הזרקת חומצה היאלורונית לפנים, אשר ממלאת את הקמטים, מעצבת מחדש את עצמות הלחיים ומחזירה להן את הנפח.
ניתן להשתמש בחומצה גם כדי לשפר את רפיון הסנטר כך שהוא יודגש שוב.
התוצאה של ההזרקה נשמרת לפרקי זמן המשתנים בין לקוחה ללקוחה, ונעים בין שנה לשלוש שנים.
ישנם בשוק סוגים שונים ורבים של חומצה היאלורונית.

תמונות של חומצה היאלורונית לפני ואחרי

לקביעת תור התקשרו

או השאירו פרטים

דילוג לתוכן